کد خبر : 30422
۶:۳۹ ب.ظ - دوشنبه ۱۳۹۶/۰۴/۲۶
دوشنبه 26تیرماه ؛

خمینی شهر آماده استقبال از کاروان میثاق با شهدا

با توجه به ورود کاروان شهدا به شهرستان خمینی شهر جلسه ای اظطراری با حضور دستگاه های اجرایی در محل فرمانداری برگزار و پیش بینی برنامه ها و هماهنگی لازم در خصوص باشکوه برگزار شدن مراسم استقبال از این کاروان مطرح و اتخاذ شد.

به گزارش قلمکده؛جلسه ای با حضور سرپرست فرمانداری شهرستان خمینی شهر، مسئولان برخی ادارات و سپاه شهرهای خمینی شهر و درچه بعدازظهر دیروز یکشنبه برگزار شد که مصوباتی داشت.

کاروان میثاق با شهدا طبق برنامه زمان بندی شده از طرف سپاه استان اصفهان، روز دوشنبه ساعت ۱۷ شهرستان خمینی شهر میزبان کاروان شهدا (۱۰شهید گمنام و ۱۰شهید تشخیص هویت شده) است.

در این جلسه مطرح شد، محتوای تبلیغی و اطلاع رسانی توسط شهرداری های کوشک، اصغرآباد، درچه، خمینی شهر انجام داده و سازمان تبلیغات اسلامی نیز از هیئات مذهبی برای شرکت در این مراسم دعوت کند.

همچنین پیش بینی تدابیر امنیتی، انتظامی، ترافیکی، اورژانس و امدادی انجام شد و اتاق اصناف در خصوص پذیرایی و برپایی ایستگاه های صلواتی در تمام طول مسیر را عهده دار شد.

مراسم استقبال از کاروان شهدا در شهر کوشک ساعت ۱۷ از پایگاه بسیج شهید چمران، در شهر اصغرآباد ساعت ۱۷ از محل پایگاه بسیج شهید باهنر برنامه ریزی شد.

همچنین هر دو کاروان پس از پیوستن به یکدیگر در شهر خمینی شهر در ساعت ۱۸ از مسیر بلوار امیرکبیر، میدان ۲۲بهمن، بلوار توحید، چهارراه امام حسین(ع)، بلوار شهید منتظری، میدان آیت الله صهری، میدان آزادی با حضور اقشار مختلف مردم حرکت خواهد داشت.

ویژه برنامه شبی با شهدا همزمان با نماز جماعت مغرب و عشا آغاز شده و برنامه سخنرانی، روایتگری و مرثیه سرایی مداحان اهل بیت عصمت و طهارت در مصلی نمازجمعه خمینی شهر برگزار می شود.

همچنین در شهر درچه، پیکر پاک و مطهر ۲شهید دفاع مقدس سردار محمدعلی کریمی و مهدی صابری که پیکرشان در این کاروان حضور دارد در روز جمعه ۳۰تیرماه ساعت۱۷ بر روی دستان مردم شهر درچه شهری که به شهر شاهد نمونه کشور شهرت دارد تشییع شده و در گلزارهای امامزاده و محله فودان این شهر خاکسپاری می شوند.

مراسم شبی با شهدا در شهر درچه نیز روز پنجشنبه بعدازنماز مغرب و عشا همزمان با چهلمین روز شهادت مدافع حرم جواد محمدی برگزار می شود.

در پایان این جلسه در خصوص پخش زنده از طریق صداوسیمای مرکز اصفهان پیشنهاداتی ارائه شد تا پیگیری های لازم انجام شود.

اضافه کردن دیدگاه جدید