کد خبر : 30427
۷:۲۸ ب.ظ - جمعه ۱۳۹۶/۰۴/۳۰
امام جمعه خمینی شهر:

عده ای امام راحل را تاریخ گذشته می خوانند/ دولت دوازدهم فراجناحی باشد

آیت الله رحیمی با تاکید بر اینکه دولت دوازدهم باید فراجناحی باشد، گفت: کسانی هستند که بزرگان انقلاب را کمرنگ می کنند، امام خمینی(ره) را تاریخ گذشته می خواندند و این شخصیت بزرگ را تحریف می کنند.

به گزارش قلمکده؛آیت الله عباس رحیمی در خطبه های نمازجمعه در مصلی خمینی شهر با اشاره به سالروز بزرگداشت آیت الله کاشانی رهبر نهضت ملی شدن نفت گفت: آیت الله کاشانی از انقلابیون مظلوم تاریخ است و ملی گراها در همان روزها این شخصیت را کنار گذاشتند.

وی با بیان اینکه آیت الله کاشانی به مصدق تذکر کودتا را داد اما مصدق توجهی نکرد و کودتا انجام شد، افزود: زمانی هم پس از انقلاب به امام راحل گفته شد که انقلاب پیروز شد و بهتر است که دیگر به قم بروند و امام در پاسخ گفت زمانی که مطمئن شوم انقلاب را نمی فروشید به قم خواهم رفت.

امام جمعه خمینی شهر تصریح کرد: مردم باید مراقب و هوشیار باشند، کسانی هستند که بزرگان انقلاب را کمرنگ می کنند، در گذشته اصلاحات امام را تحریف کرده و امام خمینی(ره) را تاریخ گذشته می خواند.

وی با اشاره به میلاد حضرت معصومه و امام رضا اضافه کرد: این دهه را به عنوان دهه کرامت نامگذاری کرده اند و میلاد حضرت معصومه را به روز دختر نام گذاری کرده که در اسلام دختر بسیار ارزشمند است، اسلام دختر را حسنه و پسر را نعمت شمرده که خدا از نعمت بازخواست می کند و برای حسنه ثواب می دهد.

خطیب جمعه خمینی شهر به سالروز عملیات مرصاد اشاره کرد و گفت:  عملیات مرصاد روز روسیاهی منافقین است که صدام پس از پذیرش قطعنامه، سلاح ها و پول ها را به منافقین واگذار کرد تا به ایران حمله کنند و تا قصر شیرین نفوذ کردند اما رزمندگان اسلام اجازه ورود بیشتر به کشور را به آنان نداده و منافقین عقب نشینی کردند.

وی اشاره ای به سخنان رییس جمهور در جلسه دولت در هفته ای که گذشت کرد و گفت: آقای روحانی در این جلسه دولت دوازدهم را مانند دولت یازدهم فراجناحی خواند در حالی که همه می دانیم دولت یازدهم فراجناحی نبود.

آیت الله رحیمی خاطرنشان کرد: در دنیا دولت ها ترکیبی و ائتلافی تشکیل می شود و اقلیت ضعیف و قوی در کنار هم فعالیت می کنند که باید در دولت دوازدهم این روش انجام شود و از جناح های دیگر نیز مسئولانی در دولت انتخاب و بکارگیری شود.

وی با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب تصریح کرد: آقای روحانی در انتخاب مسئولان دولت دوازدهم نظرات رهبر معظم انقلاب را مدنظر قرار دهد که ایشان فرمودند باید دولت تولید و اشتغال، انقلابی، کارآمد، محرومان و دولتی که نگاهش به بیرون کشور نباشد بر سر کار آید.

اضافه کردن دیدگاه جدید