کد خبر : 30445
۲:۵۸ ب.ظ - جمعه ۱۳۹۶/۰۵/۶
مسئول دفتر شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه استان:

۸۸ نماز جمعه در استان اصفهان اقامه می شود/ برگزاری ۹۰۰ نماز جمعه در سراسر کشور

حجت الاسلام صالحیان با بیان اینکه ۸۸ نمازجمعه در استان اصفهان برگزار می شود، گفت: هم اکنون بیش از ۹۰۰نمازجمعه در کشور و بیش از ۱۰۰نمازجمعه در خارج از کشور به اذن رهبر معظم انقلاب در حال برگزاری است.

به گزارش قلمکده؛مسئول دفتر شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه استان اصفهان به مناسبت سالگرد نمازجمعه در نمازجمعه خمینی شهر شرکت کرد و گفت: در جهان تشیع زمانی که نماز جمعه برگزار می شود یعنی پرچم علی و آل علی برافراشته شده و یکی از ارکان خطبه های خطیب نمازجمعه ذکر رسول و آل نبی است و هر کجا که نمازجمعه اقامه و این پرچم برافراشته می شود یعنی تولی و تبری، یعنی پرچم مرگ بر آمریکا و اسرائیل و هم پرچم اعتقادی جهان اسلام که پرچم ناب شیعه علوی برافراشته شده است.

وی افزود: نمازجمعه واجب تعیینی است و هر واجبی مقدمه ای دارد که مقدمه نماز جمعه تشکیل حکومت اسلامی است و واجب است که حکومت اسلامی تشکیل شود تا نمازجمعه اقامه شود.

حجت الاسلام محمدرضا صالحیان اضافه کرد: در تشیع امام معصوم یا کسی که از امام معصوم اذن دارد باید نماز را امامت کند و با تشکیل حکومت اسلامی باید فقیه عادل در راس آن قرار گیرد تا نمازجمعه در آن کشور اقامه شود.

وی خبر داد: امروز در کشور بیش از ۹۰۰نمازجمعه و در خارج از کشور بیش از ۱۰۰نمازجمعه و در استان اصفهان ۸۸نمازجمعه به اذن ولی مطلقه فقیه حضرت آیت الله امام خامنه ای برگزار می شود.

حجت الاسلام صالحیان اظهار کرد: به دولتمردان و همچنین مسئولان شهرستان خمینی شهر اعلام می کنیم باید یک مصلی نمازجمعه که شایسته مردم شهیدپرور وانقلابی این خطه پایه گذاری و بنا شود.

وی ادامه داد: امروز خمینی شهر را برای حضور و شرکت در نمازجمعه انتخاب کردیم، به جهت آن بود که امام جمعه خمینی شهر یکی از ائمه جمعه کشور هستند که بیشترین زمان را در سنگر امامت جمعه در استان داشته و کتب بسیاری را در این زمینه به قلم تحریر درآورده و مقالات بسیاری را با موضوع های مختلف نوشته است.

مسئول دفتر شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه استان اصفهان در پایان گفت: به آقای ترامپ هشدار می دهیم در مقابل تعهدات بین المللی تسلیم باشید در غیر اینصورت از این ملت حسینی و شهیدپرور خمینی شهر چنان سیلی خواهید خورد که از جای برنخیزید.

اضافه کردن دیدگاه جدید