کد خبر : 30456
۳:۲۶ ب.ظ - یکشنبه ۱۳۹۶/۰۵/۱۵
مداح اهل بیت(ع):

خط مشی مداحان پیروی از ولایت فقیه است/ مداحان نوجوان از تجربه پیشکسوتان استفاده کنند

مداح اهل بیت(ع) گفت: خط مشی مداحان پیروی از ولایت فقیه، رهنمودها و بیانات ایشان است.

به گزارش قمکده؛نشست روشنگری با حضور مداحان پیشکسوت خواهر و برادر شهرستان خمینی شهر در کانون بسیج مداحان این شهر برگزار شد.

رضا رحیمی مداح اهل بیت(ع) و مدیر کانون بسیج مداحان شهرستان خمینی شهر دراین نشست پیرامون خطی مشی مداحان عنوان کرد: خط مشی مداحان پیروی از ولایت فقیه، رهنمودها و بیانات ایشان است.

وی گفت:امروزه زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس، شهدای مدافع حرم و الگو قرار دادن زندگی آنها از مواردی است که هر جوان و نوجوان باید سرلوحه کار خود قرار دهد.

مدیر کانون مداحان شهرستان خمینی شهر ضمن دعوت مداحان به اخلاق و رفتار نیک، اخلاص را لازمه هر مداح در جامعه کنونی دانست و اظهار کرد: مداحان مطالعه فراوان داشته باشند و حرکات و گفتار سنجیده و خوب که در شان یک مداح اهل بیت(ع) است را از خود نشان دهند.

رحیمی در ادامه این موضوع افزود: مداحان با حرکات و گفتارشان باعث شکست مداحان دیگر نشوند و اخلاص را همیشه در زندگی خود داشته باشند و به مداحی دنیوی نگاه نکنند.

این مداح اهل بیت(ع) با اشاره به تربیت مداحان جوان انقلابی در مجموعه های مذهبی گفت:هیئت ها و مجموعه های مذهبی دراین برهه از زمان، مداحان جوان انقلابی تربیت کنند تا که بتوانند در جذب جوان ها و نوجوان ها برای ورود به این عرصه موفق باشند.

این قعال فرهنگی و مذهبی استفاده از تجربیات پیشکسوتان، را به مداحان جوان و نوجوان توصیه کرد و افزود: مداحان جوان و نوجوان از پیشکسوتان این عرصه و تجربیات آنها در هیئت ها استفاده کنند.

وی افزود:وجود مداحان پیشکسوت در هیئت ها راهی برای مبارزه با تخریب فکری، عملی و تهاجم فرهنگی در مداحان جوان است و تربیت مداحان انقلابی جوان، راه مناسبی برای مقابله با دشمن است.

عضو فعال فرهنگی جامعه مداحان شهرستان خمینی شهر در خصوص تحریم ها و راه مقابله با آن گفت: ما می توانیم با وجود تحریم ها، با توکل بر خدا و کوشش فراوان به پیشرفته ترین کشورها تبدیل شویم.

وی گفت: مداحان می توانند در جلسات اشعاری با مضامین مقابله با تحریم ها و همچنین ترویج فرهنگ اقتصاد مقاومتی برای مستمعان خود بیان کنند و باعث اثراگذاری مهمی در آن ها شوند.

رحیمی استفاده از مضامین و محتوای مناسب در مجالس را مهم توصیف کرد و گفت: مداحان در هیئت ها و مجالس می توانند مضامین و محتوای سخن خود را به گونه ای  انتخاب کنند که آموزنده باشد و باعث بصیرت مستمعان شود و در پیشبرد اهداف نطام جمهوری اسلامی اثر گذار باشد.

اضافه کردن دیدگاه جدید