کد خبر : 30495
۲:۲۵ ب.ظ - شنبه ۱۳۹۶/۰۷/۲۲
نماینده ولی فقیه در سپاه ناحیه خمینی شهر:

مسئولان خمینی شهر به ظرفیت های کنگره ۲۳۰۰شهید شهرستان اهمیت دهند

حجت الاسلام رحمتی با اشاره به اینکه پتانسیل بسیار مهمی در خمینی شهر با عنوان کنگره ۲۳۰۰شهید از سال گذشته بوجود آمد، به مسئولان شهرستان تذکر داد: نباید این کنگره فقط به برنامه های سال گذشته ختم شود و باید به ظرفیت های کنگره ۲۳۰۰شهید شهرستان اهمیت دهند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قلمکده ، مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه خمینی شهر در نشست خبری پیرامون هشتمین یادواره شهدای روحانی و طلبه شهرستان خمینی شهر در حوزه علمیه جواد الائمه (ع) در جمع خبرنگاران گفت: در شهرستان خمینی شهر هشتمین یادواره ۴۱شهید روحانی و طلبه برگزار می شود.

حجت الاسلام محمدحسین رحمتی با بیان اینکه از بین این تعداد شهدا می توان نام ۵شهید روحانی و طلبه را به عنوان شهدای شاخص این قشر در شهرستان نام برد، افزود: شهید نواب صفوی، شهید آیت الله اشرفی اصفهانی و شهید سیدابوالفضل موسوی، شهید سیداحمد دیباجی، شهید مهدی قدیری که از شهدای ترور شهرستان خمینی شهر هستند از چهره شاخص در بین شهدای این قشر هستند.

وی ادامه داد: شهید نواب صفوی که به شهید میرلوحی شهرت دارد از جمله شهدای شاخص کشور است و زادگاهش شهر درچه از توابع شهرستان خمینی شهر بوده و افتخاری برای این خطه است.

حجت الاسلام رحمتی تصریح کرد: شهید آیت الله اشرفی که یکی از شهدای محراب است نیز از خطه خمینی شهر بوده و جای افتخار برای این شهرستان است که باید از این ظرفیت استفاده و بهره برداری کنیم و بگوییم که این شهید شاخص کشور از علمای به نام و شهدایی است که زادگاهش خمینی شهر بوده و نباید فقط به نقاط منفی و تاریک این خطه پرداخت.

وی اضافه کرد: ۲۳مهرماه همزمان با سالروز شهادت آیت الله اشرفی بوده و همه ساله در این ایام یادواره شهدای روحانی و طلبه شهرستان خمینی شهر نیز برگزار می شود که یادواره امسال از فضای خصوصی و قشری حوزه های علمیه خارج شده و برای عموم مردم پیش بینی شده است.

دبیر هشتمین یادواره شهدای روحانی و طلبه شهرستان خمینی شهر خاطرنشان کرد: این یادواره در روز چهارشنبه ۲۳مهرماه۹۶ بعد از نماز مغرب و عشا با سخنرانی آیت الله سید ابوالحسن مهدوی عضو مجلس خبرگان رهبری و برنامه پیش بینی شده دیگر در مسجد ملاحیدر علی محله فروشان برگزار می شود.

وی اشاره کرد: پتانسیل بسیار مهمی در شهرستان خمینی شهر داریم تحت عنوان کنگره ۲۳۰۰شهید که حرکت بزرگی سال گذشته انجام شد.

حجت الاسلام رحمتی اذعان کرد: در راستای برگزاری این یادواره از خانواده شهدای روحانی شهرستان بازدید شده، بروشور و محتوایی برای عموم با محوریت شهدای طلبه تولید شده، تهیه میثاق نامه با شهدا برای این یادواره تهیه شده است، آماده سازی بسته فرهنگی برای همه حاضران در یادواره و هدف مطالبه گری است که در بحث فرهنگی نیز این مطالبه گری باید پیش بینی شود.

وی افزود: از دیگر اقدامات یادواره امسال اجرای سین برنامه مراسم توسط روحانیون که مجری، قاری، سخنران و همه عوامل اجرایی مراسم از این قشر هستند.

نماینده ولی فقیه در سپاه ناحیه خمینی شهر با اشاره به اینکه پتانسیل و ظرفیت بسیار مهمی در شهرستان خمینی شهر با عنوان کنگره ۲۳۰۰شهید که از سال گذشته ایجاد شد، وجود دارد و تصریح کرد: چاپ کتب، تولید محتوای چندرسانه ای و…. برای برگزاری اجلاسیه ملی تولید شده و کتابی ویژه شهدای روحانی و طلبه نیز با عنوان «شولای شهادت» منتشر شد که به معرفی ۴۱شهید روحانی و طلبه شهرستان خمینی شهر پرداخته است.

وی تاکید کرد: به مسئولان شهرستان متذکر می شوم که نباید این کنگره فقط به برنامه های سال گذشته ختم شود و باید برنامه های کنگره در سال های آینده ادامه دار باشد، اقدامات ناقص کنگره در سال های بعد کامل شود و از این پتانسیل بزرگی که برای شهرستان بوجود آمده استفاده کافی را ببریم که گنجینه تاریخی و مفیدی از شهدای شهرستان در این کنگره جمع آوری و ذخیره گردیده است.

حجت الاسلام رحمتی ابراز کرد: اگر به خمینی شهر حسینیه ایران می گوییم باید به نحو احسنت از این واژه استفاده کنیم و اهداف عالیه امام حسین را باید در این شهر عملیاتی کنیم و با استفاده از فرصت های شهرستان آسیب ها را از بین ببریم که این از سیاست های کلی دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه خمینی شهر است.

وی در پایان گفت: شهدا به امام حسین (ع) و قیام سرخ عاشورا اقتدا کردند و اگر مردم در مسائل دینی و در راس آن مراسمات عزاداری سیدالشهدا اینگونه شرکت دارند ثمره فعالیت های تبلیغی روحانیون و طلاب بوده و این روشنگری برای مردم را باید روحانیت انجام دهد و باید روحانیت برای روشنگری در شهرستان خمینی شهر نقش پررنگی داشته باشند.

اضافه کردن دیدگاه جدید