کد خبر : 30525
۵:۱۰ ب.ظ - شنبه ۱۳۹۶/۰۷/۲۲
امام جمعه شهر کوشک:

راه شناخت مسیر صحیح در زندگی، عمل به منش حسین بن علی(ع) است

امام جمعه کوشک خمینی شهر گفت: می توان در دانشگاه امام حسین (ع) پرده های زیبای اسرار الهی را ملاحظه کرد و با بکارگیری دروس این دانشگاه در زندگی در محضر معلم آزادگان جهان به موفقیت رسید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قلمکده ، حجت الاسلام سیدمحمد علی هاشمی، شامگاه گذشته در دومین شب مراسم عزاداری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) که ذر ذفتر نماینده مردم شهرستان خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، با اشاره به حدیثی از امیرالمومنین(ع) گفت: انسان برای عبادت و دینداری خلق شده است.

وی به بیان تفاوت ملاک های دنیای غرب و دنیای اسلام پرداخت و افزود: ارزش های جهان غرب مادی است ولی ملاک اسلام دیانت است.

امام جمعه شهر کوشک اظهار کرد: عاشورا پیام های بسیاری برای زندگی روزمره دارد و افرادی که بخواهند از دین برای معاش خود استفاده کنند راه به جایی نمی برند.

وی خاطرنشان کرد: پیام امام حسین (علیه السلام) برای آزاد مردان این بود که جان خود را فدای دین کنند اما آفتی که امروزه اسلام را در خطر قرار داده عده ای به ظاهر اسلام نما ایران را برای دین می خواهند تا آنجا که دین ضرری به منافع آنها وارد نسازد و این سیاست با منطق یزید مطابقت دارد.

حجت الاسلام هاشمی اضافه کرد: می توان در دانشگاه امام حسین (علیه السلام) پرده های زیبای اسرار الهی را ملاحظه کرد و با بکارگیری دروس این دانشگاه در زندگی در محضر معلم آزادگان جهان به موفقیت رسید.

وی ابراز کرد: راه شناختن مسیر درست و هدایت، حسین ابن علی است و باید جان را فدا کرد حتی اگر در ظاهر یاور و ناصری نداشته باشید.

خطیب جمعه شهر کوشک تصریح کرد: اگر بخواهیم مهمترین پیام کربلا را بشنویم، باید بدانیم که سالار شهیدان معیاری را برای  جهانیان به ارمغان گذاشت که آن دفاع از دین خدا در همه زمان ها و مکان هاست و بر همه واجب و لازم است.

اضافه کردن دیدگاه جدید