کد خبر : 30544
۱۰:۲۲ ب.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۶/۰۸/۴
یادمان لاله ها؛

بازگشت شهید محمد جهانگیری پس از ۳۰سال/ جزئیات مراسم در خمینی شهر

شهید محمد آقا جهانگیری پس از ۳۰سال به آغوش خانواده خود در خمینی شهر اصفهان بازگشت.

به گزارش قلمکده ؛ شهید محمد آقا جهانگیری پس از ۳۰سال چشم انتظاری در مناظق عملیاتی دفاع مقدس تفحص و شناسایی شد. محمد آقا جهانگیری فرزند بهرام اول فروردین ماه ۱۳۴۶ چشم به جهان گشود.

وی به عنوان سرباز وظیفه در ارتش جمهوری اسلامی ایران به خدمت درآمد و با لشکر۲۱ حمزه ارتش به جبهه های دفاع مقدس اعزام و با دشمن بعثی جنگید که سرانجام در سن ۲۰سالگی در دفاع از اسلام و خاک وطن در ۲۸ خرداد ۱۳۶۶ در عملیات نصر۳ به شهادت رسید و پس از ۳۰سال چشم انتظاری خانواده، در منطقه زبیدات عراق تفحص و با آزمایش DNA شناسایی شد.

این شهید سرافراز به همراه با ۴شهید دفاع مقدس تازه تفحص شده و ۲ شهید مدافع حرم در چند روز گذشته وارد فرودگاه اصفهان شد که برای اعلام خبر به خانواده، نماینده ارتش استان اصفهان به همراه مسئولان بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان و سپاه ناحیه خمینی شهر ضمن عیاد از خانواده شهید خبر شناسایی را به آنها دادند و در روز گذشته پدر و مادر و بردار و خواهرش پیکر شهید را در آغوش گرفتند.

مراسم وداع با پیکر پاک و مطهر شهید جهانگیری روز پنجشنبه ۹۶/۸/۴ ساعت هفت شب در مسجد امام حسن مجتبی (ع) محله وازیچه خمینی شهر با حضور عموم مردم برگزار است.

همچنین مراسم تشییع روز جمعه بعد از اقامه نماز جمعه از مصلی خمینی شهر به سمت امامزاده سیدمحمد و در گلزار شهدای امامزاده سید محمد خاکسپاری می شود.

مجلس بزرگداشت شهید جهانگیری نیز روز دوشنبه هفته آینده از ساعت هشت الی۱۳ در مسجد امام حسن مجتبی(ع) واقع در خیابان نبوی منش، محله وازیچه برگزار می شود.

اضافه کردن دیدگاه جدید